רשלנות רפואית

פורסם ביום: 22 באפריל, 2012 קטגוריות: כללי | אין תגובות

שלום, יש לי שאלה בנושא רשלנות רפואית ואודה לתשובה זריזה מצידכם.

אני בת 45 נוטלת אלטרוקסין מגיל 19 לאחר טיפול ביוד רדיו אקטיבי לבלותות התריס ויחסית להיום הכל היה בסדר ויש לי ילד בריא.

לאחר שהתחלתי לקחת את הכדורים החדשים מצבי התדרדר עד כדי זה שמזה חצי שני אינני יכולה להכנס להריון בהוראת רופא בגלל סיכונים של הפלות ומומים מיותרים. כמובן שבחיי היומיום אני לא מצליחה לתפקד כראויי מעייפות יתר חוסר איזון של מצב הרוח ועוד כל מיני תופעות הקשורות לבלותות עם קשר ישיר לאלטרוקסין. שאני לא מאוזנת החיים שלי הופכים לקשים אף יותר.

אשמח לשמוע תגובה אם יש לי קייס להגיש תביעת רשלנות רפואית ואם תוכלו לסייע לי.

תביעת רשלנות רפואית שהגישו המערערים נגד המשיבים בטענה כי מצבו של המערער נגרם בשל חיסון שקיבל בחודשי חייו הראשונים, נדחתה, ובצדק. יוער, כי בהתחשב בכך שהתביעה הוגשה לאחר עשרים וארבע שנים, ללא הסבר לעיכוב הגדול, וכן המערערים לא הראו מוקד חוקי שמטיל על טיפת חלב הכרח לשמירה של רישומים לזמן כה רב –אין לחייב משיבים בנזק ראייתי.

המערער סבל מ- פיגור שכלי חמור, אפילפסיה וכן הפרעות התנהגות בגללן היה צריך שמירה וסיעוד מירביים. מערערים הגישו תביעת רשלנות רפואית נגד משיבים, בטענתם שמצבו של מערער נגרם בגלל חיסון אשר קיבלו בחודשים הראשונים לחייו, חיסון אשר ניתן ב 4 חלקים נגד 3 מחלות אחרות. בית משפט מחוזי לא קיבל את התביעה בגין רשלנות רפואית, ולכן הוגש ערעור.

בית משפט עליון דחה ערעור זה והחליט כי יש לחזק קביעותיו ומסקנותיו של בית משפט קמא מחוזי בפסק דין שניתן, כמו שהן, לפי תקנה 460(ב) לתקנות סדר דין אזרחי. בהתחשבות בכך שתביעת רשלנות רפואית הוגשה כעשרים וחמש שנים אחרי הארועים שנטענים, בלי הסבר לעיכוב גדול, ובהתחשבות בכך שמערערים לא הראו חובה חוקית שמטילה על טיפת חלב הכרח לשמירת מסמכים לתקופה כל כך גדולה – בהחלט שאין לקבוע חובת משיבים בשל נזק ראיתי. מעבר לכך, תביעת רשלנות רפואית מצד מערערים מבוססת על כך שמשיב עשה כנגד הנחיות משרד בריאות. ברם, הנחיותיו של משרד בריאות התפרסמו רק כמה חודשים אחרי שניתנה למערער מנה שלישית של חיסון. ולכן יש בזאת כדי להשמיט מהתחלה את הצידוק להשגת תביעת רשלנות רפואית זאת.

הפוסט סגור לתגובות !