עו"ד רשלנות רפואית ניתוח

פורסם ביום: 23 באוגוסט, 2012 קטגוריות: כללי | אין תגובות

תביעות רשלנות רפואית רבות מוגשות לאחרונה בתחום האורטופדיה. מדובר על מקרים כמו אי אבחון בזמן של שבר, או גיבוס לא נכון של היד לדוגמא.

מיטל יסעור מישראל היום מדווחת על מקרה בו משרד הבריאות שלל 15-ל חודשים את רישיונו של רופא שביצע ניתוח החלפת מפרק ירך ברגל הלא נכונה לפני שבע שנים.

האורתופד, ד"ר דרור רובינסון, ניתח באפריל 2005 בבית החולים אסותא אישה שסבלה מניוון של מפרק הירך והיתה אמורה לעבור החלפת מפרק ברגל שמאל. כשהתעוררה המנותחת מההרדמה התברר לה שהניתוח בוצע ברגל ימין, ללא הסכמתה.

נגד ד"ר רובינסון הוגשה קובלנה משמעתית למשרד הבריאות בגין רשלנות חמורה והתנהגות שאינה הולמת רופא. באמצעות עו"ד ערן קייזמן טען הרופא כי ההחלטה איזו רגל לנתח היתה אמורה להתקבל סמוך למועד הניתוח, וכי המטופלת הסכימה לניתוח ברגל ימין. אך שורה ארוכה של מסמכים רפואיים שהוצגו לוועדה, וכן הסכמת המטופלת, נגעו דווקא לניתוח ברגל שמאל. הרופא אף הציג טופס הסכמה שבו לא נכתב צד הניתוח, והמילה "ימין" נוספה בכתב יד מאוחר יותר.

הרופא הודה כי בניגוד לנהלים לא סימן בדיו על גופה של המנותחת את האיבר שיש לנתח, נוהל שמטרתו לשמור על בטיחות ההליך ולוודא שהניתוח מתבצע באיבר הנכון. לטענתו, "הוא הלך להביא משהו מהאוטו, וכשחזר המטופלת כבר היתה מורדמת."

ההרכב שדן בקובלנה, שני רופאים ועורכת דין מהלשכה המשפטית של המשרד, התייחסו לא רק להליך הרפואי אלא גם להתנהלות הרופא במהלך הדיונים. "התנהלותו של הרופא בעניין שלפנינו לוקה בחוסר הגינות, שינוי גרסאות ושינוי טופס ההסכמה, והמצאת מסמכים בשיהוי בלתי מוסבר," כתבו בהחלטתם.

"מעבר לטעות בזיהוי האיבר שיש לנתח, אי סימון האיבר והתנהלות רשלנית בעת הניתוח, חמורה עוד יותר ההתנהלות במסגרת ההליך המשמעתי." ועדת הבדיקה המליצה להרשיעו בעבירות שיוחסו לו והמליצה על שלילת רישיון לחצי שנה.

השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, הממונה על אמצעי משמעת במשרד הבריאות, החליט לא לקבל את המלצת הוועדה ולהחמיר עם הרופא, והורה לשלול את רישיונו 15-ל חודשים.

סטרשנוב ציין כי הרופא "הוסיף חטא על פשע בכך שלאחר שהתרשל בצורה חמורה ביותר, עשה כל שביכולתו כדי להעלים את מחדליו ולהטיל את האשם על כתפי המטופלת." עוד נימק כי הקלה בעונש ראויה כאשר הנאשם מודה ומביע חרטה, ואילו במקרה זה הוא לא נטל אחריות וניהל הליך משמעתי ממושך. בעקבות המקרה הופסקה מיידית עבודתו באסותא.

במקרים של טעויות אורטופדיות בהן נגרם נזק לטווח ארוך, כדאי להתייעץ עם עו"ד רשלנות רפואית על מנת לבדוק את זכאותכם לתביעה.

לשאלות בנושא ניתן לפנות אל עו"ד רשלנות רפואית ענת מולסון שהמייצגת מאות נפגעי רשלנות במקרים קשים ביותר, כנגד בתי חולים, קופות חולים ורופאים פרטיים, והשיגה עד היום סכומים של עשרות מיליונים ללקוחות שלה.

תביעות רשלנות רפואית הינן הליך מייגע ויקר אך בסופו של דבר אם מתקבל פיצוי- הדבר שווה את הכניסה לתהליך כזה.

הפוסט סגור לתגובות !